Dzień czwarty: Saragossa – Vilafranca de Navarra

Etap Saragossa – Tudela, a właściwie to Vilafranca de Navarra, to marzenie rowerowego podróżnika. 108 km asfaltu, żadnych podjazdów, jednym słowem: bajka. Ani temperatura nie była tak wysoka jak w piątek, co prawda wiał od przodu wiaterek, który może trochę spowalniał, ale i chłodził. Rozwiązałem też problem gorącej wody do picia w sakwach z pomocą lekkiej, ale niezwykle skutecznej torby na mrożonki.

Wyjazd z Saragossy w kierunku Logroño prowadzi dość szybką N-232, ale ciągnie się wzdłuż niej do 10-tego kilometra drogą serwisowa, którą nikt nie jeździ i można czuć się bardzo bezpiecznie. Kilka kilometrów A-68 do Alagon też nie stanowiło problemu, a stamtąd zaczęła się A-126. Może nie miała tak gładkiej nawierzchni, jak poprzednie, ale prowadziła przez urokliwy krajobraz Bardenas Reales de Navarra, a do tego absolutnie nikt nią nie jeździł.

Parque Natural de las Bardenas Reales
Parque Natural de las Bardenas Reales

Doprowadziłaby mnie pewnie do samej Tudela, gdyby nie decyzja o nocowaniu na kempingu przed Vilafranca de Navarra, 20 km dalej. Aby na niego trafić trzeba odbić kilka kilometrów przed Tudela w prawo w drogę NA-134, a tuż za Cadreita znów w prawo w NA-660, cały odcinek bez najmniejszego stresu.

Arguedas, ponad miastem farma ogniw fotowoltaicznych

Kemping ma wszystko co trzeba, choć zaskakujące, że zamyka się już o 20-tej. Poznałem na nim dwóch Francuzów, którzy jadą przez Hiszpanię do Portugalii nieznaną mi wcześniej metodą: lekkie szosówki, prawie żadnych bagaży, plecak z namiotem jedynką, który mieści się w obu dłoniach a wygląda jak śpiwór, dwa bidony wody i polar na wypadek chłodu. Całą trasę zrobią w 10 dni. Muszę kiedyś tego spróbować 😉

Relację spisuję nad michą flaków po madrycku, które smakują wyśmienicie. Spotkani wcześniej dwaj panowie budzą sympatię do lokalsów. Jeden mówi trochę po angielsku a drugi był (lub jest?) trenerem kolarskim. Pogadaliśmy z godzinę albo dwie, stawiając sobie nawzajem po piwie. Ok, wystarczy na dziś, ja wracam do flaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.