Dzień czwarty: Saragossa – Vilafranca de Navarra

Etap Saragossa – Tudela, a właściwie to Vilafranca de Navarra, to marzenie rowerowego podróżnika. 108 km asfaltu, żadnych podjazdów, jednym słowem: bajka. Ani temperatura nie była tak wysoka jak w piątek, co prawda wiał od przodu wiaterek, który może trochę spowalniał, ale i chłodził. Rozwiązałem też problem gorącej wody do picia w sakwach z pomocą lekkiej, ale niezwykle skutecznej torby na mrożonki.

Wyjazd z Saragossy w kierunku Logroño prowadzi dość szybką N-232, ale ciągnie się wzdłuż niej do 10-tego kilometra drogą serwisowa, którą nikt nie jeździ i można czuć się bardzo bezpiecznie. Kilka kilometrów A-68 do Alagon też nie stanowiło problemu, a stamtąd zaczęła się A-126. Może nie miała tak gładkiej nawierzchni, jak poprzednie, ale prowadziła przez urokliwy krajobraz Bardenas Reales de Navarra, a do tego absolutnie nikt nią nie jeździł.

Parque Natural de las Bardenas Reales
Parque Natural de las Bardenas Reales

Doprowadziłaby mnie pewnie do samej Tudela, gdyby nie decyzja o nocowaniu na kempingu przed Vilafranca de Navarra, 20 km dalej. Aby na niego trafić trzeba odbić kilka kilometrów przed Tudela w prawo w drogę NA-134, a tuż za Cadreita znów w prawo w NA-660, cały odcinek bez najmniejszego stresu.

Arguedas, ponad miastem farma ogniw fotowoltaicznych

Kemping ma wszystko co trzeba, choć zaskakujące, że zamyka się już o 20-tej. Poznałem na nim dwóch Francuzów, którzy jadą przez Hiszpanię do Portugalii nieznaną mi wcześniej metodą: lekkie szosówki, prawie żadnych bagaży, plecak z namiotem jedynką, który mieści się w obu dłoniach a wygląda jak śpiwór, dwa bidony wody i polar na wypadek chłodu. Całą trasę zrobią w 10 dni. Muszę kiedyś tego spróbować 😉

Relację spisuję nad michą flaków po madrycku, które smakują wyśmienicie. Spotkani wcześniej dwaj panowie budzą sympatię do lokalsów. Jeden mówi trochę po angielsku a drugi był (lub jest?) trenerem kolarskim. Pogadaliśmy z godzinę albo dwie, stawiając sobie nawzajem po piwie. Ok, wystarczy na dziś, ja wracam do flaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.